Connect with us

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Παγκύπριο Κ16 | Χωρίς απώλειες ο ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς

Ενημέρωση ΚΟΠ

Ο ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς πανηγύρισε την 5η νίκη του σε ισάριθμους αγώνες και οδηγεί την κούρσα στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα Παίδων Κ-16.

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής νίκησε εκτός έδρας την Ελπίδα Λιοπετρίου με 1-0 από γκολ του Γιώργου Χρίστου στο 7ο λεπτό και έφτασε στους 15 βαθμούς.

Στο ντέρμπι ο ΑΣΙΛ νίκησε τον Απόλλωνα με 3-0 και έφτασε στους 13 βαθμούς, παρέμεινε στους 12 ο Απόλλωνας που δέχτηκε την πρώτη του φετινή ήττα. Τα τέρματα του ΑΣΙΛ πέτυχαν οι Ανδρέας Μάρκου (24′, 68′) και Ορέστης Κοζάκος (43′).

Στους 12 βαθμούς βρίσκεται και η Αναγέννηση Δερύνειας που νίκησε εκτός έδρας με 3-1 την Ομόνοια 29Μ.

Ανέβηκε στους δέκα βαθμούς η ΑΕΛ μετά το εκτός έδρας 2-0 επί της Valencia CF Soccer School Nicosia, εκτός έδρας νίκη και για τη Valencia CF Soccer Academy Cyprus επί της ΠΑΕΕΚ με 7-1 και έφτασε στους εννέα βαθμούς.

Ο αγώνας ΜΕΑΠ – ΠΟ Ξυλοτύμπου διακόπηκε στο 27ο λεπτό όταν η φιλοξενούμενη ομάδα λόγω τραυματισμού έμεινε με έξι ποδοσφαιριστές. Στο χρονικό σημείο της διακοπής η γηπεδούχος ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ με 8-0.