Connect with us

ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Εθνική Κ17 | Φιλική ήττα από Γερμανία

Φιλική ήττα της Εθνικής μας ομάδας Παίδων Κ17 από τη Γερμανία με 4-0 στο τελευταίο της τεστ πριν από τις υποχρεώσεις της στο EURO U-17.

Ο αγώνας έγινε στο προπονητικό κέντρο της Εθνικής Γερμανίας στην Φρανκφούρτη.

Στο σημερινό φιλικό η Γερμανία άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα πέτυχε το 2-0, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι έφθασαν στο 3-0 στο 49ο λεπτό και στο 60ο λεπτό διαμόρφωσαν το 4-0.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Χρύσης Μιχαήλ άρχισε τον αγώνα με τους: Παναγή, Σκάφη, Ιωάννου, Ρ. Δημοσθένους, Πετούση, Χριστοδούλου, Λουκαϊδη, Χατζηλευτέρη, Μιχάλα, Νικολάου, Στ. Δημοσθένους.

Στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που συμμετείχαν στην αποστολή.

Η Εθνική μας επιστρέφει στην Κύπρο την Τετάρτη και την ερχόμενη Δευτέρα 20.05.2024 και ώρα 20:30 θα αρχίσει τις υποχρεώσεις της στο Στάδιο ΑΕΚ Αρένα με αντίπαλο τη Τσεχία.