Connect with us

ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Εθνική Κ16 | Αποστόλη για το διεθνές τουρνουά στην Πάφο

Αναπτυξιακό τουρνουά Εθνικών Ομάδων Παίδων Κ16 (ηλικία 2008) διοργανώνει την ερχόμενη εβδομάδα η ΚΟΠ σε συνεργασία με την UEFA. Στο τουρνουά, οι αγώνες του οποίου θα γίνουν στην Πάφο,  θα συμμετάσχουν οι Εθνικές ομάδες Παίδων Κ16 της Νορβηγίας, της Σκωτίας, της Ρουμανίας και της Κύπρου.

Το πρόγραμμα των αγώνων του τουρνουά:

Τετάρτη, 28 Φεβρουαρίου
15:00 Κύπρος – Νορβηγία (Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου)
15:00 Σκωτία – Ρουμανία (Στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης”
Παρασκευή, 1η Μαρτίου
12:00 Κύπρος – Σκωτία (Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου)
12:00 Ρουμανία – Νορβηγία (Στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης”
Δευτέρα, 4 Μαρτίου
11:00 Ρουμανία – Κύπρος (Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου)
11:00 Νορβηγία – Σκωτία (Στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης”)

Στην κλήση του προπονητή της Εθνικής Παίδων Κ16 Μιχάλη Μάρκου για τους αγώνες του τουρνουά,  βρίσκονται οι ακόλουθοι ποδοσφαιριστές:

ΑΕΚ Λάρνακας: Παναγιώτης Τσίβικος, Χριστόδουλος Θωμά
Ανόρθωση Αμμοχώστου: Ανδρέας Αβραάμ, Ανδρέας Ανδρέου, Μαρίνος Πέτρου
Αγία Νάπα: Παναγιώτης Ηλία
ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας: Αλέξανδρος Προκοπίου, Ηρόδοτος Ορφανίδης
Απόλλων Λεμεσού: Λεωνίδας Λεωνίδου, Σωκράτης Χριστοφή
Άρης Λεμεσού: Στέλιος Παναγιώτου
Εθνικός Άσσιας: Ηλίας Γεωργίου
Νέα Σαλαμίνα Αμμοχώστου: Ανδρέας Μαυρουδής, Σάββας Κοντόπουλος
Ολυμπιακός Λευκωσίας: Γιώργος Κίτσιος
Ομόνοια Λευκωσίας: Βλαδίμηρος Σάββα, Ηλίας Στυλιανού, Στυλιανός Κωνσταντινίδης, Χρήστος Κίττου, Χρίστος Κωνσταντινίδης
Πάφος F.C.: Γεώργιος Μιχαήλ, Πάρης Γρηγόρης Παπαστυλιανού

Πρόγραμμα

Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου
Άφιξη στο ξενοδοχείο 12:00
Προπόνηση στις 15:00
Τετάρτη, 28 Φεβρουαρίου
15:00 Κύπρος – Νορβηγία (Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου)
Πέμπτη, 29 Φεβρουαρίου
Προπόνηση στις 12:00
Παρασκευή, 1η Μαρτίου
12:00 Κύπρος – Σκωτία (Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου)
Σάββατο 2 Μαρτίου
Προπόνηση στις 11:00
Κυριακή, 3 Μαρτίου
Προπόνηση στις 10:30
Δευτέρα 4 Μαρτίου
11:00 Ρουμανία – Κύπρος (Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου)

Αναχωρήσεις, Τρίτη, 27 Φεβρουαρίου για ξενοδοχείο στη Πάφο:
Από Λευκωσία ξενοδοχείο Allegra 10:00
Από Παραλίμνι Στάδιο ΕΝΠ 09:30
Από Λάρνακα Στάδιο ΓΣΖ 10:00
Από Λεμεσό Τσίρειο Στάδιο 11:00

More in ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ