Συνεχίζεται αυτή την εβδομάδα σε δύο γκρουπ η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων Κ17, ενόψει των δύο φιλικών που θα δώσει στις 9 και 11 Μαϊου εκτός έδρας με αντίπαλο την Ελβετία.
Στην κλήση του Ομοσπονδιακού προπονητή Χρύση Μιχαήλ για το πρώτο γκρουπ προπονήσεων που θα προπονηθεί σήμερα συμπεριλαμβάνονται οι ακόλουθοι ποδοσφαιριστές:
ΑΕΚ: Κυριάκος Στρούθου, Μάξιμος Πετούσης, Μάριος Σταυρινίδης, Παναγιώτης Χαραλάμπους, Πέτρος Ιωάννου, Σταύρος Παναγή, Στέφανος Βασιλείου, Χρίστος Λουκαϊδης
ΑΕΛ: Θεόκλειτος Πολυχρονίου
Ανόρθωση: Χαράλαμπος Μιχαλάς
ΑΠΟΕΛ: Γιώργος Τζιωρτζής, Νικόλας Τσιαττάλας, Σάββας Μίχος, Φίλιππος Κοκκινόφτας
Άρης: Άννινος Νικολάου, Ραφαήλ Δημοσθένους, Σταύρος Δημοσθένους
Ομόνοια Λευκωσίας: Ανδρέας Χριστοφόρου,Γαβριήλ Ψηλογένης, Εύδωρας Παναγιώτης Θεοδώρου, Ιλαρίων Γρούτας, Μάριος Θεοχάρους, Μιχάλης Φουλιάς, Χρύσης Ευαγγέλου
Πάφος FC: Αργύρης Χριστοδούλου, Γέωργιος Σκαφή
Οι προπονήσεις θα γίνουν σήμερα Τρίτη 2 και αύριο Τετάρτη 3 Μαϊου στο Κοινοτικό Στάδιο Παρεκκλησιάς. Συγκέντρωση προπονητικής ομάδας 15:00, συγκέντρωση ποδοσφαιριστών 15:15 και προπόνηση 16:00.
Προπονήσεις για το 2ο γκρουπ
Για τις προπονήσεις που θα γίνουν την Πέμπτη 4 και την Παρασκευή 5 Μαϊου, κλήθηκαν οι ακόλουθοι ποδοσφαιριστές:
ΑΕΛ: Αλέξανδρος Ευσταθίου, Θεόκλειτος Πολυχρονίου, Χριστάκης Νεοφυτίδης, Χρίστος Νεοφύτου
ΑΠΟΕΛ: Ανδρέας Ανδρέου, Ανδρέας Αγγελίδης, Γιώργος Τζιωρτζής, Νικόλας Τσιαττάλας, Σάββας Μίχος
Απόλλων: Γεώργιος Δημητρίου, Κοσμάς Ιωάννου
Άρης: Άννινος Νικολάου, Ραφαήλ Δημοσθένους, Σταύρος Δημοσθένους
Ολυμπιακός: Κυριάκος Χατζηγαβριήλ
Ομόνοια Λευκωσίας: Γαβριήλ Ψηλογένης, Ελισσαίος Στυλιανού, Εύδωρας Παναγιώτης Θεοδώρου, Ιάκωβος Τσαγγάρης, Ιλαρίων Γρούτας, Κωνσταντίνος Παναγή, Μάριος Θεοχάρους, Μιχάλης Φουλιάς, Χρύσης Ευαγγέλου
Πάφος FC: Αργύρης Χριστοδούλου, Γεώργιος Σκαφή.
Οι προπονήσεις θα γίνουν στο Κοινοτικό Στάδιο Παρεκκλησιάς. Συγκέντρωση προπονητικής ομάδας 15:00, συγκέντρωση ποδοσφαιριστών 15:15 και προπόνηση 16:00.
Μετά την ολοκλήρωση της προετοιμασίας στην Κύπρο, θα ανακοινωθεί η τελική αποστολή για τα φιλικά στην Ελβετία.
Συγκομιδή βαθμών – Ανώτατη Κατηγορία 2023/24
Pos | Ομάδα | Pts |
---|---|---|
1 | ΑΕΚ | 236 |
2 | ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ | 219 |
3 | ΑΠΟΕΛ | 191 |
4 | ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 179 |
5 | ΑΡΗΣ | 166 |
6 | ΑΕΛ | 160 |
7 | ΠΑΦΟΣ | 151 |
8 | ΑΠΟΛΛΩΝ | 147 |
9 | ΔΟΞΑ | 144 |
10 | ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ | 144 |
11 | ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ | 124 |
12 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ | 115 |
13 | ΕΝΠ | 60 |
14 | ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ | 46 |