Πρεμιέρα σήμερα για την Εθνική μας ομάδα των Νέων, στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.
Πρώτος αγώνας με αντίπαλο την Σουηδία, παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο Norrkoping και θα αρχίσει στις 19:30.
Ζωντανά ο αγώνας εδώ.
Χθες η Εθνική μας ολοκλήρωσε την προετοιμασία χωρίς προβλήματα, με όλους τουςποδοσφαιριστές που συμμετέχουν στην αποστολή, να βρίσκονται στη διάθεση του Σάσα Γιοβάνοβιτς.
Pos | Ομάδα |
---|---|
1 | Cyprus |
2 | FC Football |
3 | Football Academia FC |
4 | Football FC |
5 | Galacticos FC |
6 | Galaxy Academy |
7 | Italy |
8 | Republic of Ireland |
9 | Stripes |
10 | Ukraine |
11 | ΑΕΚ |
12 | ΑΕΛ |
13 | ΑΚΡΙΤΑΣ |
14 | ΑΝΟΡΘΩΣΗ |
15 | ΑΠΟΕΛ |
16 | ΑΠΟΛΛΩΝ |
17 | ΑΡΗΣ |
18 | ΑΣΙΛ |
19 | Αγία Νάπα |
20 | Αγγλία |
21 | Γαλλία |
22 | Γεωργία |
23 | ΔΙΓΕΝΗΣ |
24 | ΔΟΞΑ |
25 | ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ |
26 | Δανία |
27 | Δικέφαλος Γερίου |
28 | ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ |
29 | ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ |
30 | ΕΝΠ |
31 | ΕΡΜΗΣ |
32 | Ελλάδα |
33 | ΘΟΙ |
34 | Ισπανία |
35 | ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ |
36 | Κόσοβο |
37 | Κύπρος |
38 | Κύπρος |
39 | ΜΕΑΠ |
40 | Μολδαβία |
41 | ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ |
42 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ |
43 | ΟΜΟΝΟΙΑ 29Μ |
44 | ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ |
45 | ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ |
46 | Ολυμπιακός Πειραιώς (Λ/κα) |
47 | Ονήσιλος Σωτήρας |
48 | Ουκρανία |
49 | ΠΑΕΕΚ |
50 | ΠΑΦΟΣ |
51 | Σκωτία |
52 | Σουηδία |
53 | Χαλκάνορας |
Διαθέσιμοι για τον σημερινό αγώνα είναι οι ακόλουθοι ποδοσφαιριστές:
ΑΕΚ: Δημήτρης Στυλιανίδης, Παύλος Χαραλάμπους
ΑΕΛ: Παναγιώτης Κυριάκου
ΑΠΟΕΛ: Σταύρος Γεωργίου, Ιωάννης Τσουτσούκη, Ντέιβιντ Τζιαμά
Απόλλων: Νέαρχος Ζήνωνος
Ομόνοια Λευκωσίας: Νικόλας Κυριακίδης, Κωνσταντίνος Βενιζέλου, Αλέξανδρος Καϊάφας, Ανδρέας Σάββα
ΠΟ Ξυλοτύμπου: Στυλιανός Βρόντης
ΠΑΕΕΚ: Ανδρέας Ευαγγέλου
ΜΕΑΠ: Ανδρέας Ασημένος, Δημήτρης Σπυριδάκης, Σέργιος Φενερίδης
ΟΛΥΜΠΙΑΣ Λυμπιών: Ορθόδοξος Ορθοδόξου
ΠΑΟΚ: Ανδρέας Αθανασίου
Μπαταχόθ: Θεμιστοκλής Θεμιστοκλέους
Γουότφορντ: Max Sebastian Delyfer
Στο όμιλο της Κύπρου, συμμετέχουν η Ουκρανία και το Κόσοβο, ομάδες οι οποίες θα αναμετρηθούν στο πρώτο παιχνίδι του ομίλου (σήμερα14:00).
Υπενθυμίζεται, ότι οι δύο πρώτες ομάδες του ομίλου θα προκριθούν στον Elite Round.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Πέμπτη 17 Νοεμβρίου
14:00 Ουκρανία – Κόσοβο
19:30 Σουηδία – Κύπρος
Κυριακή 20 Νοεμβρίου
14:00 Ουκρανία – Κύπρος
19:30 Σουηδία – Κόσοβο
Τετάρτη 23 Νοεμβρίου
19:00 Κόσοβο – Κύπρος
19:00 Σουηδία – Ουκρανία
Συγκομιδή βαθμών – Ανώτατη Κατηγορία 2023/24
Pos | Ομάδα | Pts |
---|---|---|
1 | ΑΕΚ | 236 |
2 | ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ | 219 |
3 | ΑΠΟΕΛ | 191 |
4 | ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 179 |
5 | ΑΡΗΣ | 166 |
6 | ΑΕΛ | 160 |
7 | ΠΑΦΟΣ | 151 |
8 | ΑΠΟΛΛΩΝ | 147 |
9 | ΔΟΞΑ | 144 |
10 | ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ | 144 |
11 | ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ | 124 |
12 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ | 115 |
13 | ΕΝΠ | 60 |
14 | ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ | 46 |