Connect with us

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Ομόνοια Κ19 | Δηλώσεις Δ. Σπυριδάκη για κατάκτηση του τίτλου

Ενημέρωση Omonoia FC

Ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος (27 τέρματα) και εκ των αρχηγών, Δημήτρης Σπυριδάκης, μίλησε στην ιστοσελίδα μας για τη φετινή σεζόν και την κατάκτηση του τίτλου από την ομάδα U19.

«Είμαστε πολύ χαρούμενοι, ένας τίτλος είναι πάντα σημαντικός. Η σκληρή δουλειά από την περίοδο της προετοιμασίας απέφερε καρπούς και στο τέλος καταφέραμε να πετύχουμε τον στόχο μας», το αρχικό του σχόλιο.

Και στη συνέχεια ανέφερε: «Η νίκη επί της ΑΕΛ με 2-1, που ήρθε με γκολ στο τελευταίο λεπτό, ήταν πολύ σημαντική, όπως και η εκτός έδρας νίκη με 0-2 επί του Απόλλωνα.

Σε προσωπικό επίπεδο είμαι πολύ χαρούμενος που αναδείχθηκα πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα. Δούλεψα πολύ σε όλη τη διάρκεια της σεζόν και με τη βοήθεια των συμπαικτών μου μπόρεσα να πετύχω τόσα πολλά τέρματα.

Το γκολ απέναντι στον Απόλλωνα που έγινε το σκορ 2-1 ήταν πιστεύω το καλύτερο μου».